į pradžiąkontaktai
Mūsų partneriai:
brasa logo.jpg
mesbanner2.gif
 

Ratanas ir bambukas

Techninės Ratano ir Bambuko plokščių sąvybės 

Ratano ir bambuko plokštės yra skirtos baldų, slenkančių durų ir kitų interjero elementų gamybai. Šios plokštės yra gaminamos iš natūralių medžiagų: ratano medžio (palmė Calamusbambookyoto.jpg Rotang) ir Bambuko. Gamtos sukurtos medžiagos pasižymi tik joms būdingomis sąvybėmis, todėl charakterizuojamos kaip nepastovios - keičiančios savo spalvą, struktūrą ir storį. Medžiagos turi nereguliariai išsidėsčiusį raštą. Ratano plokštė gaminama iš skirtingų ilgių Lianos stiebų (Liana – medingas augalas, savo stiebu besiviniojantis ant kitų augalų. Tai būdingi tropinių džiunglių augalai), kuriuos tarpusavyje jungiant vėliau matomas nedidelis juostelių pastorėjimas. Bambukas tai daugiametė medėjanti tuščiavidurė žolė, kuri tropikuose sukuria net 40 metrų aukščio mišką. Ji yra nepaprasta dekoratyvinė medžiaga dėl specifinio savo skaidulų išsidėstymo. Bambuko stiebas, iš kurio gaminamas bambuko kilimėlis, yra padalintas į daug skirtingų atkarpų, kurios tarpusavyje yra sujungtos „mazgeliais“. Skirtingo tvirtumo mazgeliai yra šlifuojami, bet iki tam tikro lygio. Rezultate gaunasi grublėtas paviršius su netolygia tekstūra ir nelygiu paviršiumi. Taip kaip pušies ar ąžuolo medžio grožis yra jų skirtingume, taip ir egzotinės medžiagos, kuo skirtingesnė skaidulų ir sujungimų struktūra tuo jos gražesnės. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad bambuko juostelės pradžioje yra klijuojamos ant specialaus tinklelio, o tinklelis ant plokštės. Ryšium su tuo, tiek bambuko, tiek ratano raštas nevisada būna lygiagretus plokštės kraštams, būtent į tai reikėtų atkreipti dėmesį prieš medžiagos pjovimą ir panaudojimą. 

Spalvų pasiskirstymas

Ratanas ir bambukas yra gamtinės žaliavos pasižyminčios nevienalyte struktūra, todėl skirtingai įgeria dažus ir reaguoja į beicavimą. Lygiai taip pat yra su mediena, kur kiekvienos lentos atspalvis ir tekstūra skiriasi viena nuo kitos. Nereikia į tai žiūrėti kaip į medžiagos trūkumą, bet kaip į natūralios medžiagos sąvybę. Tam, kad išsaugoti originalų ir nepakartojamą medžiagos natūralumą, ratanui ir bambukui dažyti naudojamas natūralus dažymo metodas, t.y. medžiaga mirkoma specialiuose dažuose kol natūraliai įsigeria. Šis dažymo metodas yra didelis privalumas prieš paprastą dažymą, kuris sugadintų medžiagos unikalumą.

Šviesos poveikis

Visiems gaminiams, ypač natūraliems, didelį poveikį daro apšvietimas. Panaudojus plokštę kitoje padėtyje, pasikeičia saulės spindulių kritimo ir atspindėjimo kampas ant plokštės paviršiaus, kuris dėl to pakeičia natūralią spalvą. Panašiu principu veikia natūralaus apšvietimo pakeitimas dirbtiniu. Esant nevienodam apšvietimui, skirtingos plokštės dalys atrodo skirtingai (ypač kai plokštės aukštis 2700mm). Kartais tiesiog užtenka plokštę apversti, kad ji taptu panaši arba atrodytu visiškai skirtinga nuo šalia pastatytos tos pačios spalvos plokštės. Tai svarbus momentas pjovimo ir vėliau montavimo metu.

Aplinkos poveikis

Ratanas ir bambukas – natūralios medžiagos, jautrios kaip ir kiekviena mediena aplinkai, kurioje saugomos ir perdirbamos, ypač drėgmei, temperatūrai ir šviesai. Tai labai pastebima pereinamaisiais metų laikotarpiais: pavasarį ir rudenį, bei esant staigiems temperatūros ir drėgmės pokyčiams. Verta į tai atsižvelgti sandėliavimo metu, kur plokštės turi būti sudėtos horizontalioje padėtyje su užspaudimu, kuris priklauso nuo patalpose esančios drėgmės ir temperatūros.

 

GAMINTOJO PUSLAPIS 

Ratano plokščių spalvų paletė

Bambuko plokščių spalvų paletė

Dėl kainų ir kitais klausimais, prašome kreiptis į didmeninių pardavimų skyrių:

Tel. (8-5) 260 2687
Fax. (8-5) 264 3006
e-paštas: info@astin.lt